דוֹקטוֹר סוּס

1904-1991

דוֹקטוֹר סוּס הוא שֵם הָעֶט של תֵאוֹדוֹר סוּס גַייזֶל, סוֹפֵר וּמְאַייֵר אָמֶריקָאי שֶשִינָה אֶת פּנֵי סִפְרוּת היְלָדים. 
ד"ר סוּס הוא סוֹפֵר היְלָדים הכִי מְפוּרסָם בְּאַרצוֹת הַבּרית וּמוּכָּר לִילָדים בָּעוֹלָם כּוּלוֹ. יְלָדים מִשֶלוֹ לא הָיוּ לוֹ. 

אֶת סיפּוּרָיו המשַעשעִים עיטֵר דוֹקטוֹר סוּס בְּצִיוּרים מַצחיקים וּמטוֹרָפִים. "לא כָּך כּוֹתבים ולא כָּך מְצַיירים לִילָדים," אָמרו לו כּשֶהִציעַ את כְּתַב-היָד הרִאשון שלו לְעֶשׂרים וְשֶבַע הוֹצָאוֹת סְפָרים שֶדָחוּ אותו בְּבוֹשֶת פָּנִים, עַד שֶנִמצאָה ההוֹצָאָה שאָמרה לוֹ "כֵּן". 

דוֹקטוֹר סוּס פִּרסֵם 48 ספָרים בֵּין השָנים 1990-1937, רַבִּים מֵהם תוּרְגמוּ לְעִבְרית.

לֵאָה נָאוֹר תִרְגְמָה 34 מִספָרָיו, מְתַרְגמים אחֵרים הם: לֵאָה גוֹלְדְבֶּרג, אבִירָמָה גוֹלָן ועוד. על מְלֶאכֶת הַתַרגוּם של ד"ר סוּס סיפּרה לֵאָה נָאוֹר: "קָשֶה מאוֹד לְתַרגֵם אותו. ההוּמוֹר שֶלו מוּזיקָלי. קָשֶה לְהַעֲביר את הקֶצֶב שֶלו לְעִבְרית. את הצִיוּרים הפְּרוּעים שלו הוא מְצַייֵר לְפִי המילים המִתחָרזוֹת בְּאַנְגְלית. לְמָשָל, בַּסֵפֶר המְפוּרסָם שֶלו ,חָתוּל תַעֲלוּל, הוא הִמְציא את הכּוֹבַע רק מִפּנֵי שבְּאַנְגְלית המילים "חתול" ו"כובע" מִתחָרזות. אֵיך אֶפשָר לְתַרגֵם את זה לְעִבְרית?!"

סוג תצוגה
מיין לפי
מציג יצירות בעמוד